• Home
  • Satranç Eğitim Videoları

Satranç Eğitim Videoları

Ders 1 : Satrancı Tanıyalım

Bu dersimizde; satranç nasıl bir oyundur, satranç tahtası ve özellikleri, satranç oyunundaki taşlar ve bu taşların başlangıç durumuna dizilimi konuları işlenmektedir.

Ders 2 : Kalenin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından kaleyi tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 3 : Filin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından fili tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 4 : Vezirin Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından veziri tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 5 : Atın Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından Atı tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 6 : Piyonun Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından piyonu tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 7 : Şahın Hareketi

Bu dersimizde; satranç taşlarından şahı tanıyıp, satranç tahtası üzerinde nasıl hareket ettiğini ve rakip taşları nasıl alabildiğini öğreneceğiz.

Ders 8 : Saldırı

Bu dersimizde satrançta “saldırı” kavramını öğrenecek, direkt saldırı, açarak saldırı ve çifte saldırı çeşitlerini örnekler üzerinde inceleyeceğiz.

Ders 9 : Savunma

Bu dersimizde satrançta savunma kavramını öğrenecek, savunma hamlelerinden korumak ve kaçmak yöntemlerini örnekler üzerinde inceleyeceğiz.

Ders 10 : Taş Değişimleri

Bu dersimizde satrançta taş değişimleri konusunu öğrenecek, örnekler üzerinde kazançlı, zararlı ve eşit taş değişimlerini inceleyeceğiz.

Ders 11 : Şah Çekmek Mat Etmek

Bu dersimizde satrançta şah çekmek ve mat etmek konularını örnekler üzerinde öğreneceğiz.

Ders 9 : Rok Hamlesi

Bu dersimizde satrançta özel bir hamle olan “rok” hamlesini öğreneceğiz. Örnekler üzerinde rok hamlesini ve rokun hangi durumlarda yapılamadığını inceleyeceğiz.

Sohbete Başla
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?